Наразі в світі цю сертифікацію пройшли 54 університета, 7 з них отримали золотий сертифікат.

На основі 100 критеріїв, розроблених провідними світовими експертами, університети оцінюються за сімома напрямками: фізична активність і спорт; харчування; профілактика захворювань; психічне та соціальне здоров'я; ризикова поведінка; навколишнє середовище, стійкий розвиток і соціальна відповідальність; управління здоровим кампусом.

FISU Healthy Campus нагороджує університети, які заохочують здоровий спосіб життя у своїх кампусах. Ті, хто пропагує здоровий спосіб життя для своїх студентів і всієї спільноти університетського містечка, отримують відповідний сертифікат на основі оцінки цих 100 критеріїв.

FISU Healthy Campus це програма Міжнародної федерації університетського спорту (FISU, фр. Federation International du Sport Universitaire, англ. International University Sports Federation) — міжнародна спортивна організація, створена для розвитку та просування спорту серед студентів усього світу. Штаб-квартира організації знаходиться в Лозанні (Швейцарія). Федерація координує діяльність 174 національних федерацій студентського спорту, що входять до її складу. Під її егідою кожні два роки відбуваються Літня та Зимова Універсіади – аналог Олімпійських ігор, що проводиться серед студентів.